Malaguti Drakon NKD 50

Motorowery włoskiej firmy Malaguti są mało popularne w Polsce,ale coraz częściej możemy je spotkać na rynku. Jednym z ciekawszych modeli tej marki jest Drakon. To nietypowy motorower stylizowany na nowoczesnego naked-bike ,który ma za zadanie wypełnić lukę wśród motorowerów tego typu.

Jego wygląd nie przypomina nam typowego naked-bike’a ,ale dzięki temu ma swój własny dizajn,który jest inny niż w typowych motorowerach. Jego ostre,a zarazem proste linie pokazują nam z jak „agresywnym motocyklem” mamy do czynienia. Częściowo zabudowany silnik i malutka przednia czacha podkreślają,że jest typowym motorowerem dla ludzi chcących rzucać się w oczy.

Ciekawym rozwiązaniem jest jego szerokie siedzenie,które sprawia wrażenie wygodnego,co na motocykl tego typu jest rzadkością. Gdy już zbliżamy się do tyłu na pewno spodoba się nam jego wydech,który wystaje z tyłu wprost spod miejsca dla pasażera.

Silnik może i ma tylko 50cm,ale to silnik w sam raz do takiego motoroweru. Jest to dwusuwowy silnik Minarelli AM6 taki jak w większości motorowerów,w połączeniu z sześciobiegową manualną skrzynią daje nam znakomite osiągi jak na 50cc. Przy takim silniku kręci się do 12 tys. obrotów i osiąga ok.105km/h,co pozwala nam na komfortowe podróżowanie po mieście jak i na dłuższych trasach. Zapewnia on wiele frajdy z jazdy,czego nie możemy powiedzieć o wszystkich pięćdziesiątkach.

Jego konstrukcja to centralna,podwójna i stalowa rama,dzięki której motocykl waży 112 kg,co nie jest świetnym wynikiem,ale mogło być gorzej. Hamulce to 280 mm tarcza z przodu i 218 mm tarcza z tyłu,jak w standardowym motorowerze.

Malaguti Drakon jest doskonałym wyborem dla osób lubiących się wyróżniać i takich,którzy lubią próbować tego co nowe. Jest to dobry wybór dla osób,które dużo podróżują gdyż na pewno jest on wygodniejszy niż jego konkurenci. Jest to motorower godny polecenia.