Motorowery made in china – warte uwagi?

Ostatnio na rynkach europejskich zaczęły dominować przedmioty pochodzące z chin,ze względu na niską cenę trudno spotkać przedmiot inny niż made in china. Ostatnio często też możemy spotkać motorowery wyprodukowane w chinach. Czy są one gorsze od europejskich konkurentów?

Moje porównanie zacznę od minusów,ponieważ dla większości to one pomagają przy wyborze tego właściwego.

Minusy:

  • Co jakiś czas na świat wychodzą informacje na temat usterek chińskich motorowerów i motocykli,najczęściej są to pęknięcia ramy.
  • Brak lub bardzo mały dostęp do części zamiennych takich jak owiewek,podzespołów silnika oraz zawieszenia.
  • Mały prestiż marki i rozpoznawalność,osoby chcące jeździć czymś markowym i by ich maszyna była rozpoznawana muszą wybierać wśród firm,które oferują nieco droższe,ale lepsze jakościowo motorowery.
  • Silniki w większości tych pojazdów są słabe jakościowo i wytrzymują tylko kilka lat.
  • Coraz bardziej popularny staje się tuning motorowerów,by osiągać z ich małych silników coraz większą moc. Gdy kupujemy chiński mało znany motorower,może być nam później trudno znaleźć części tuningowe do ich silnika.

Plusy:

  • W wielu przypadkach są to stare modele znanych producentów budowane pod nową mało znaną marką,ale wtedy zyskujemy niezawodny silnik i dobrą dostępność do części.
  • Plusem na pewno jest ich cena,ponieważ wynosi ona coś ok.2000-3000 tyś zł a nie jak markowe skutery pięć tysięcy i więcej.
  • Czym kierować się podczas kupna takiego motoroweru?
  • Gdy już zdecydowaliśmy się zakupić jeden z tych pojazdów powinniśmy najpierw dokładnie sprawdzić z czym mamy do czynienia. Po pierwsze powinniśmy sprawdzić jaka jest dostępność części do danego pojazdu w sklepach internetowych lub na aukcjach. Następnie sprawdziłbym to co na temat danego modelu piszą jego użytkownicy.

Czy minusy dotyczą wszystkich chińskich motorowerów?

Oczywiście minusy nie dotyczą wszystkich chińskich motorowerów,ponieważ starałem się opisać skuterki i inne wynalazki z hipermarketów,których producent nam nic nie mówi,a patrząc na nie widzimy jak słabej są jakości.

Czy te motorowery są bezpieczne?

Większość tych skuterów i motorowerów nie jest bezpieczna ze względu na wykonanie. Często spotykałem się z pęknięciami na ramie,lub pęknięciami przedniego widelca. Naprawdę nie chciałbym by przetrawiło mi się coś takiego przy większej prędkości,ponieważ upadek nawet przy 45km/h może być śmiertelny

Do kogo są one skierowane?

Te skutery są skierowane głównie do ludzi nie chcących ich tuningować,ani osiągać nimi wysokich prędkości. To dobre maszyny dla starszych osób,które podróżują seryjnym motorowerem i nie chcą na niego wydawać dużo pieniędzy.

Podsumowanie:

Chińskie skutery to naprawdę bardzo dobre i wytrzymałe pojazdy,ale przed ich kupnem powinniśmy najpierw dokładnie sprawdzić z czym mamy do czynienia. Dziś opisywałem skutery z hipermarketów,a nie skutery chińskiej produkcji.