Rieju RS2 – Mało Popularny,lecz bardzo ciekawy.

Rieju to mało popularna marka w Polsce,ale za to znana i popularna w europie głównie we Francji oraz Hiszpanii. RS2 to a’la ścigacz o bardzo ciekawej i charakterystycznej stylistyce. Coraz częściej można go spotkać na polskim rynku. Jest to rasowa szosowa pięćdziesiątka,która produkowana jest w Hiszpanii nie w Japonii jak TZR-ka. Jest on także bardzo ciekawą propozycją ze względu na cenę,która naprawdę jest niewielka.

Rieju wygląda jak rasowy ścigacz o bardzo agresywnym wyglądzie. Jego stylistyka jest bardzo ładnie zaprojektowana,a w czerwonym kolorze wygląda obłędnie. Ma bardzo ciekawą budowę przedniej czachy i umieszczonych w niej dwóch małych lamp,które nadają mu uroku oraz wysoko umieszczone małe opływowe lusterka,które są jego cechami charakterystycznymi. Cały jest tak zabudowany,że ma wyjątkowy wygląd jak na 50cc.

Jego silnik to oczywiście dwusuwowa jednostka Minarelli AM6,która powoli staje się standardem w tego typu motocyklach. Zbiornik paliwa ma pojemność 10L,zawieszenie to Paioli: przód: Upside Down Paioli, tył: Mono Shock. Ludzie chwalą go sobie za bardzo bogate wyposażenie dodatkowe,które możemy spotkać w tym modelu.

Ogólnie Rieju to bardzo ciekawy „ścigacz” na,którego myślę,że warto wydać 11.900 ponieważ tyle kosztuje w salonie a to naprawdę niewielka cena,jak na jego możliwości. Mała popularność w Polsce sprawiła,że bardzo tanio można go dostać na rynku wtórnym.