Simson S51 – Motorower Legenda!

W latach 90-dziesiątych i 80-dziesiątych coraz bardziej popularne w Polsce stawały się motocykle i motorowery. Jednym z tych motorowerów jest Simson S51,który jest niekwestionowaną legendą wśród motocykli,które zyskały popularność wśród polskich użytkowników. Nawet dziś jest to często spotykany pojazd cieszący się dużą popularnością wśród młodzieży i nieco starszych użytkowników.

S51 był oferowany z silnikiem dwusuwowym,jednocylindrowym o mocy 3,7KM przy 5500 obr/min. W tym modelu montowano skrzynię trzy i czterobiegową,która przy stosunkowo niewielkiej masie całego motoroweru(84 kg)świetnie się sprawdzała. Jak na te lata w których był produkowany przy czterobiegowej skrzyni osiągał ok. 70-80kmh co było i jest świetnym wynikiem.

Wygląd Simsona nie należy do najgorszych,może się nawet podobać i podoba się. Elementy są do siebie dopasowane,wszystko jest na swoim miejscu więc nie ma się do czego przyczepić,tylko dźwignia zmiany biegów mogłaby być nieco mocniej przymocowana gdyż przy użytkowaniu potrafi się samoczynnie podnieść do góry. Wszystkie nowsze wersie tego modelu miały nowoczesny i ponadczasowy wygląd. Kiedy patrzę na zadbanego Simsona robi on na mnie większe wrażenie niż niejedna Aprilia.

Zawieszenie w tym motorowerze zasługuje na duży plus i wpływa na bardzo dobre możliwości terenowe. Jazda po dołach nie sprawia żadnego problemu możemy jechać po nich z prędkością przy której TZR-ki i RS-ki nie dałyby rady. Na asfalcie spisuje się bardzo dobrze naprawdę nie mam się do czego przyczepić. Jego nowsze i bogatsze wersje posiadały na wyposażeniu zapłon elektryczny(Od wersji „Electronic”),wygodniejsze wyprofilowane siedzenie oraz obrotomierz z kontrolkami.

Jest to motocykl godny polecenia dla wszystkich. Początkujący nie muszą się martwić,że się coś popsuje ponieważ jest to bardzo prosta konstrukcja i bardzo łatwo jest ją naprawić bez profesjonalnych narzędzi. Ze względu na cenę i dostępność niedrogich części jest on bardzo tani w utrzymaniu a co za tym idzie jest na każdą kieszeń. By stać się posiadaczem takiego Simsona musimy wydać ok.1500zł.