Wielu spośród nas zdecydowanie za tą rzeczą nie przepada.

Dużo spośród nas zdecydowanie za tą procedurą nie przepada. Nie nieco, że zabiera wielu czasu, to ciągle wymaga sumienności i precyzji. Warto więc zastanowić się przez chwilę w który zabieg można tę nielubianą pracę domową usprawnić, by nie pałać do niej naprawdę wysoką niechęcią.

1. Gdyby jesteś klientem osoby, która nosi w trendzie w pośpiechu układać się do wyjścia, popracuj nad nawykiem prasowania wszystkich ubrań „na zapas”. Wtedy każda bluzka i koszula będzie gotowa do zadania od razu po wyjęciu z szafy, dzięki czemu unikniesz stresujących sytuacji.

2. Wszystko podejmuje się od prania – przestrzegaj ważnych zasad takich jak segregacja (nie mieszaj innych typów tkanin), nie ładuj pralki do pełna. Założenia będą tak uprane, i przy tym zapobiegniesz ich nadmiernego pogniecenia. Po wyjęciu prania, strzep i rozkręć wszystek moment garderoby. Ułóż równo szwy, zwłaszcza w t-shirtach, jakie zajmują żyłkę do przekręcania się.

3. Koszule, delikatne bluzki i sukienki powieś do wyschnięcia na wieszakach, dżinsy przypnij za nogawki – siła grawitacji będzie i prostowała ubrania.

4. Zorganizuj naszą książkę. Najpierw posegreguj ubrania według temperatury prasowania. Rozpocznij od tych, które potrzebują najniższej – oszczędzisz zarówno czas, jak i prąd. Warto jeszcze rozpocząć z jasnych tkanin.

5. Prasuj na lewej stronie, szczególnie w wypadku ciemnych kolorów, aby uniknąć charakterystycznego „pokazywania się”. Ubrania z wełny daleko nie lubią żelazka, a tak powiesić je na wieszaku i potraktować gorącą parą. Oraz sposobem na krótkie prasowanie koszuli to prawa kolejność – rozpocząwszy od kołnierzyka, następnie karczek (od rękawa do zabiegu pleców), mankiety, rękawy (prasuj wzdłuż, od ramienia do mankietu), na indywidualnym końcu wyprasuj przody koszuli.

6. Dużym uproszczeniem mogą ujawnić się specjalne płyny przyspieszające prasowanie. Wygładzają silne zagniecenia, i do ostatniego nadają ubraniom piękny zapach.

7. To co najważniejsze, czyli dobre żelazko! Warto zainwestować w tak odpowiedni sprzęt, który posłuży Ci przez większy okres. Koniecznie takie, z zbiornikiem na wodę! Zwróć również opinię na fakty takie jak teflonowa stopa ułatwiająca poślizg, wysoka energię i uderzenie pary. Przy wyborze deski przenoś się tym, aby była pojemnik na żelazko i kabel.

8. Gdyby nie masz pokrowca odbijającego ciepło, zastosuj trik z folią aluminiową – włóż arkusz między deskę a pokrowiec, co wysoce usprawni Twoją pracę.

9. Polub gadżety. Rozkładana deska, jeżeli Twoje mieszkanie jest delikatnych rozmiarów będzie idealnym pomysłem. Rękawica do prasowania, umożliwiająca prasowanie na wieszaku to powiedz idealna na wszelkie wyjazdy. Wygodny steamer, w jeden raz do bliskiego odświeżania ubrań parą.