Wielu kierowców marzy o skórzanych fotelach w naszym aucie.

Reklama: Czyszczenie tapicerki samochodowej Bydgoszcz

Wielu kierowców marzy o skórzanych fotelach w swoim aucie. Jednak nie ludzie mogą sobie na taki komfort pozwolić. Uczestnik jest naturalny, zwykle producenci aut za taki dodatek w trudnym samochodzie każą stawiać sobie krocie. Z serii w mniej prestiżowych samochodach tego gatunku bycia występuje zdecydowanie w najróżniejszej wersji wyposażenia. Dziś sprawdzimy czy można liczyć skórzaną tapicerkę taniej. 

Kupując meble na portalach aukcyjnych zwykle istnieje ryzyko, że kupiony tam materiał będzie niesprawny (np. nie działający mechanizm regulacja siedziska). Często i oferowane tam kanapy są już dużo wyeksploatowane. Więc jeśli planujemy przez lata zajmować się wysokiej klas tapicerką, powinniśmy wybrać się do normalnego zakładu.

Jak dobrać odpowiedniego fachowca?

Prace tapicerskie pochłaniają bardzo sporo czasu, a też wymagają przy tym wielkiej myśli oraz precyzji. Zanim to zdecydujemy się na duży warsztat najpierw poczytajmy o nim na forach, jeśli zapewne jest wtedy dodatkowe. Warto i dokładnie obejrzeć tapicerkę wykonaną przez znaną spółkę w pozostałym aucie, dzięki czemu będziemy mogli ocenić jakość realizowanych usług.

Gra tym o te tak przyjrzeć się pracom robionym w domu tapicerskim, jakiemu potrzebujemy dać swój samochód, specjaliści nie zatrzymują się jedynie do komunikacje materiału z weluru na skórę, czy na alcantarę. Profesjonalni tapicerzy najpierw sprawdzają działanie regulacji fotela, a następnie oddają w nim wszystkie gąbki i czy uzdrawiają niesprawne mechanizmy.

Dzięki takim zabiegom po zajęciu mieszkania w odświeżonym fotelu poczujemy się jak w innym aucie. Jakie usługi oferują tego modelu zakłady? Tapicerzy są w mieszkanie obszyć niemal wszystko, co sobie zażyczymy. Obicie skórą boczków drzwi, kierownicy, lewarka zmiany biegów czy nawet deski rozdzielczej nie mają dla nich żadnego problemu. Co dużo, użytkownicy mogą zainstalować w prostych siedziskach podgrzewanie, a nawet klimatyzację zapobiegającą łączeniu się ciała do mebla w upalne dni.

Przewaga wyrobu szytego na zlecenie nad produktem oferowanym w salonie jest taka, że u tapicera możemy zamówić sobie obicia naszych foteli prawie w dowolnym kolorze. Co dobre fachowiec może odnowić nam siedziska przy zachowaniu kilku gatunków ról w kontrastowych kolorach. Dla wybrednych sprzedawane są również wytłoczenia dowolnych tekstów na oparciach, kierownicy, zagłówkach lub na następnym, wybranym przez nas elemencie.

Biorąc na dowód nowe Audi A6 ze skórzaną tapicerką musimy za taki gadżet dopłacić około 9 tysięcy złotych. W pewnych autach chęć mienia tego typu towaru na fotelach odnosi się spośród ostatnim, że dealer zażyczy sobie stawki za cały pakiet mający również kilka zbędnych dodatków. Taka forma jest miejsce między innymi w przypadku nowego Volkswagena Golfa. Właśnie z powyższych początków warto powierzyć nasze wnętrze wyspecjalizowanemu warsztatowi, który uczyni wtedy nie tylko taniej, jednak także solidniej.

Na obszycie lewarka zmiany biegów u tapicera wydamy kilkadziesiąt złotych, w sukcesie Volvo S40 dealerzy żądają za taką usługę prawie 300 złotych. Koszt obicia skórą jednego elementu fotela to wydatek 150–250 zł. Z zmian za wszelkie siedzisko zapłacimy od 800 do 1600 złotych. Montaż podgrzewania opiewa na kwotę około 500 zł za komplet. Jeśli zażądamy obicia skórą deski rozdzielczej nasz portfel uszczupli się o 1 000–1 500 zł. Koszty wszystkich usług uzależnione są od trudności demontażu danej dziedziny, a dodatkowo od sytuacje wskazanych przez nas materiałów (skór, alcantar, welurów).

Jeśli naszym pragnieniach jest przechowywanie klasyków to także możemy wykorzystać z usług tapicerskich, które nadadzą naszemu sfatygowanemu wnętrzu powiewu świeżości. Niestety ceny takich zabiegów wahają się w ścianach od 6 000 do 12 000 złotych. Warto jednak dodać, że w obecnym sukcesu wszelkie prace realizowana są z najczystszą starannością. Tapicer, któremu powierzyliśmy działanie w ramach podanej kwoty nie tylko obszyje kanapy właściwym ściegiem przy zastosowaniu skóry gatunkowo podobnej do oryginału, a też zadba o renowację chromowanych elementów.

Jeżeli skóra w polskim samochodzie nie jest dużo uszkodzona możemy zdecydować się na pomalowanie siedzeń specjalnymi farbami, taka usługa wyceniona jest zazwyczaj na 400–600 zł.

Wiele lepszym wyborem jest tapicerka wydawana na zamówienie w specjalnym warsztacie. Dlaczego? Bo, po pierwsze jest niezwykle tańsza, i po drugie przygotowana jest spośród lepszej kondycji ról w dowolnie wskazanej przez nas kolorystyce. Dzięki czemu odpowiada indywidualnym gustom właściciela auta, jaki może napawać się jej wpływem poprzez długi czas eksploatacji. Tapicerki seryjne zwykle udzielane są zdecydowanie w trzech jednolitych kolorach i intensywnie się niszczą ze powodu na gorszą jakość wykorzystanych materiałów.